Maskelerimiz Vardı

18,000 ₺ + KDV Stoklarımızda Yok
  • 1-7 Gün Teslimat Süresi
  • %100 Müşteri Memnuniyeti
  • Güvenli ve Doğrulanmış Ödeme

Stil

Figüratif

Teknik

Yağlıboya

Eser Kodu

R-ES-017

Boyut

100 x 80 cm

Teknik: Tuval Üzeri Yağlıboya

Esra Soydan

1965 doğumlu sanatçı Saint Michel Fransız Lisesinin ardından, İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okuluna devam etti. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, 2009 yılından beri “Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği” Yönetim kurulu Üyesi olarak görevine devam ediyor.

Esra Soydan, sanat çalışmalarına, 2007 yılında Beykoz Konakları Sanat Merkezi’nde Pazartesi Atölyesinde başladı. Zeki Asaf Yüksel Erdal Kural Selahattin Yıldırım Mustafa Karyağdı Yusuf Taktak Kemal Kara ile çalıştı. Sanatçı 2015 ve 2018 yılları arasında Arşo Kasparyan dan “Başlangıçtan Günümüze Sanat Tarihi” derslerini aldı. 2018 - 2019 yıllarında Nokta Beylerbeyi’nin düzenlediği “Prof. Marcus Graf ile Çağdaş Sanat” seminerlerine katıldı. Halen sanat çalışmalarına Selahattin Yıldırım ve Kemal Kara atölyelerinde devam eden sanatçı, aynı zamanda 2020’den bu yana Onk Akademi de Prof. Dr. Osman Nuri Küçük’ten tasavvuf dersleri almaya da devam ediyor.

Sanatçının bugüne kadar katıldığı sergiler arasında; Haziran 2010 yılında Şişli Belediyesi Karma Resim sergisi, Aralık 2011 Beykoz Konakları Sanat Merkezi Erdal Kural Atölyesi Resim sergisi, Mayıs 2015 Global Holding Selahattin Yıldırım Atölyesi “9” sergisi ve Ocak 2016 Ulus Liv Hospital Karma sergileri yer almaktadır. Son olarak Artopol'de gerçekleşen ''YOLDA'' sergisinde, sanatçı eserlerin isimlerini ''Yolda'' isimli şiirinden mısralar ile tanımlamıştır. 

YOLDA...

Çünkü unutandık...

Varlık ''Bir''di oysa...

Hoyrat davrandık...

''Bir''i biz sandık...

Dünya oyun ve eğlenceydi...

Maskelerimiz vardı...

Yanyana ama ayrıydık...

Beklentier boş,

Arayışlar sancılı,

Rüyalar anlamsızdı...

Sevmek ''Bir''likti oysa...

Bilen de vardı bilmeyen de...

Zamanın içinde, zamana karşı,

''Bir''e doğru yoldaydık...

Bilen de vardı bilmeyen de...