Untitled - 12

290,000 ₺ + KDV
  • 1-7 Gün Teslimat Süresi
  • %100 Müşteri Memnuniyeti
  • Güvenli ve Doğrulanmış Ödeme

Stil

Soyut

Teknik

Fiberglass Akrilik

Eser Kodu

H-YZ-008

Boyut

47 x 80 cm

Teknik: Fiberglass Akrilik

Yılmaz Zenger

1933 Ankara doğumlu Yılmaz Zenger, yaşamı boyunca ürettiği eserlerle dünya çapında tanınan bir mimar, heykeltıraş ve tasarımcıdır. 1958 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun olan Zenger’in heykelleri New York Broadway Gallery’de 14 sene boyunca sergilendi. Yoko Ono ve Jeff Koons ile beraber grup sergilerine katıldı. Ulusal ve uluslararası pek çok projeyi hayata geçirdi.

Yılmaz Zenger’in eseri hem mantık hem duygu içerir. Akıl ikinci plandadır, duygular biçime dönüşür. Eser üretiminde fiziksel sürecin ötesinde zihinsel süreç değerlidir. Bütün yapıtların bir kader olduğunu düşünen sanatçı eserlerinde dokuya odaklanır. Yapıtların doku formu ile başka paralel evrenler kurgulamaya olanak sağlamıştır. Enerjiyi biçime dönüştüren sanatçının eserlerinde estetik denge ön plandadır. Sergilenen eserler, heykel ve tasarımları ile uluslararası imza olan Zenger’in ‘’Aile Koleksiyonu’’na ait olup, edisyonsuz ve eşsizdir.

2 Ağustos 2018’de aramızdan ayrılan Zenger, yaşamı, mesleki ilkeleri, yaratıcılığı, eserleri ve başarılarıyla kendinden sonra gelen nesil için ölümsüz idollerden biridir.
Saygıyla anıyoruz.