Quasimotho

20 Eser Artopol de bulunuyor

Sanatçı Hakkında


QUASIMOTHO

  • Sanatçı lisans eğitimini Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Anabilim Dalında Gülten İmamoğlu Atölyesinde başarı ile tamamlamıştır.
  • Gazi Üniversitesi bilim ve sanatın teknoloji entegrasyonu üzerinde bir disiplinler arası Tez'i akademiye kazandırmıştır.
  • HBV Üniversitesi Güzel sanatlar Fakültesinde yaptığı ikinci doktorasında Savaşın sanat üzerindeki psikolojik ve sosyolojik etkilerin epistemolojisi üzerinde uygulamalar yapmış yazı ve eleştirileri literatüre kazandırmıştır.
  • Çalışmalarını kişisel atölyesinde sürdüren sanatçı 2020 yılından itibaren 'EXISTENTIAL' serisi üzerinde çağdaş ve güncel bir konsept üretimi yapmaktadır.

Mıchael Walzer'in 'JUST AND UNJUST WARS' tezinden plastik imajları çağdaş uygulamalara yansıması üzerinde deneysel temalar oluşturmaktadır. Akademik ve sanat çalışmaları için Boston, Amsterdam, Kiev, Barcelona, Shenzhein, Brugge ve Berlin'de gerçekleştirmiş olan sanatçı son dönem resimlerinde konsept çalışmalar ile 'ATMOSPHERE', 'KID WARS', `FUG' ve 'DISSOSIYATIVE FUG' serilerini oluşturmuş ve 192 parça eseri bu serilerde sergilemiştir. Bu eserlerin bazıları çeşitli işletmelerde ve seçkin koleksiyonerlerde yer almaktadır.
QUASIMOTHO, sanat hayatında akademik gerekliliklerin ve okumaların niteliğinin yüksek tutulması doğrultusunda çalışmalar ve araştırmalar yapmış, sanatsal uygulamalarında bu etkileri yansıtmaya çalışmıştır.
Halen Dr. Öğr. Üyesi olarak görev yapan sanatçının İstanbul ve Ankara atölyelerinde aktif üretimini sürdürdüğü bilinmektedir…

Sanatçının Eserleri