Aşk-ı Derun

50,000 ₺ + KDV
  • 1-7 Gün Teslimat Süresi
  • %100 Müşteri Memnuniyeti
  • Güvenli ve Doğrulanmış Ödeme

Stil

Sürrealist Figüratif

Teknik

Pleksi Üzeri Çini

Eser Kodu

R-KB-012

Boyut

90 x 120 cm

Teknik: Pleksi Üzeri Çini

Kaan Baltacı

Kaan Baltacı (1985, İzmir)

* 2003 Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Türk Sanatları
* 2008 yılında mezun olan sanatçı İstanbul’a yerleşir. Birçok tarihi yapının restorasyon çalışmasında yer alır, bunlardan en önemlisi ise Topkapı Sarayı’dır.
* (2010) Kişisel Sergi
* (2012) W Hotel, Tasarım Ekibi
* Muhteşem Yüzyıl dizisi kostüm tasarımı ve asistanlığı
* (2016) Bodrum Atalier Kabal Atölyesini açtı.
* Seramik sanatı ve Türk Sanatları üzerine 7 kişisel 15 karma sergi düzenledi.

Çağdaş çini sanatı eski sanatın modern bir yorumudur. Baltacı, yapıtlarında geleneksel çini sanatının izlerini taşırken aynı zamanda anakronik bir deneyim yaşatmayı hedefler.

Sanatçı, üretimlerini ustaca kullandığı seramik ve aynalı duvar panoları içerisine yerleştirerek yapmaktadır. Baltacı, eserlerinde, eski ustaların mirasını sürdürmekle birlikte, aynı zamanda modern bir estetik yaratmaktadır.

Baltacı, son dönemde ürettiği eserlerin yer aldığı sergide ‘Dünya değişiyor, dengemiz bozuluyor. Modern sanatta gelinilen nokta ortada. Doğu-Batı dengesi ile. Geleneksel ve gelecek ile günümüze uyarlanmış bir denge olabilir mi? Yeniçeri vogue dansı yapabilir mi? Demir tahta bir padişah otursa? gibi sorulara yanıt arıyor.

Kaan Baltacı’nın ana fikrini, yapıtlarında kullandığı figürler ve temaların zıtlığı ile beraber oluşan ‘Denge’ sergisi 14 Mayıs 2023 tarihine kadar Artopol Art Gallery’de görülebilir.