In Another Planet

130,000 ₺ + KDV
  • 1-7 Gün Teslimat Süresi
  • %100 Müşteri Memnuniyeti
  • Güvenli ve Doğrulanmış Ödeme

Stil

Figüratif

Teknik

Akrilik

Eser Kodu

R-SU-019

Boyut

120 x 120 cm

Teknik: Tuval Üzeri Akrilik

Sayat Uşaklıgil

Sayat Uşaklıgil, 1975 yılında İstanbul’da doğdu. 1997 yılında Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümü’nden mezun olan Uşaklıgil, 1999 yılında aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü, Resim Bölümü Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı. Altı kişisel sergi gerçekleştirmiş olan Uşaklıgil, 1996 yılından itibaren otuzu aşkın karma sergi ve önde gelen sanat fuarlarında eserleriyle yer aldı. Contemporary İstanbul Çağdaş Sanat Fuarı (2010,2011,2012,2021), Quintessenze (2010, İtalya), Habitat II (Antrepo, 1996), Dream Night Sergisi (2011, Swiss Otel) bunlardan bazılarıdır.

Eserlerinde jestlere ve yüzlere odaklanan Uşaklıgil, mekansal kopukluklarla gelecek ve geçmiş arasındaki senkron kaymasını işler. Bu uyuşmazlık resimlerdeki renkli ve siyah-beyaz alanların zıtlığıyla da güç kazanır. Sadece fotoğraflarda belge veya anı olarak kalan bu formları resimlerinde kullanan Uşaklıgil, üretimleriyle ‘memento mori –fani olduğunu hatırla’ deyişine işaret eder.

Sayat Uşaklıgil, üretimlerinde mekânsal ve zamansal zıtlıkları geçmişin belleğinden kalan formlarla buluşturur. Nostaljik kadın figürleri, günümüz dünyasının görsel algısının çok uzağından, en masum halleriyle kopup gelirler. Eserlerinde jestlere ve yüzlere odaklanan Uşaklıgil, mekansal kopukluklarla gelecek ve geçmiş arasındaki senkron kaymasını işler. Bu uyuşmazlık resimlerdeki renkli ve siyah-beyaz alanların zıtlığıyla da güç kazanır. Sadece fotoğraflarda belge veya anı olarak kalan bu formları resimlerinde kullanan Uşaklıgil, üretimleriyle ‘memento mori –fani olduğunu hatırla’ deyişine işaret eder.