Kromatik Entelechia

30,000 ₺ + KDV
  • 1-7 Gün Teslimat Süresi
  • %100 Müşteri Memnuniyeti
  • Güvenli ve Doğrulanmış Ödeme

Stil

Teknik

Tuval Üzeri Akrilik

Eser Kodu

R-NIY-011

Boyut

70 x 70 cm

Teknik:Tuval Üzeri Akrilik Boya, Airbrush ve Artırılmış Gerçeklik

 

Nusret İbrahim Yurtsever

Kastamonu Üniversitesi'nde Resim-İş Öğretmenliği (2015-2019) ve Sanat ve Tasarım (2019-2021) bölümlerinde lisans ve yüksek lisans eğitimlerini tamamlayan sanatçı Nusret İbrahim Yurtsever, şu anda "Yapay Zeka ve Dijital Sanat Bağlamında Çağdaş Sanatın Estetik Dönüşümü" başlıklı doktora tezini hazırlamaktadır.

Sanatında geleneksel ve dijital yöntemleri harmanlayan sanatçı, eserlerinde tuval üzerine airbrush tekniğiyle yaptığı eserlerine artırılmış gerçeklik (AR) entegrasyonu ekleyerek izleyicilere dinamik ve güncellenebilir bir deneyim sunar. Renk ve formun uyumlu kaosunu kullanarak izleyicinin duyusal algılarına hitap eden sanatçı, Arthur Schopenhauer’ın estetik anlayışıyla rezonansa girer. Çocukluk anılarına ve balonların estetik çekiciliğine duyduğu hayranlıktan ilham alarak balon temalı eserler üretir.

Balonlar, insan yaşamının geçiciliğini ve anıların kırılganlığını simgelerken, parlak renkleri ve organik formları izleyiciyi çocukluk anılarına götürür ve saf bir estetik deneyim yaşatır. Sanatında Schopenhauer’ın estetik felsefesini rehber alan sanatçı, izleyicilerin günlük yaşamın kaygılarından sıyrılarak evrensel bir farkındalığa ulaşmalarını hedefler ve eserleriyle estetik zevkleri yücelterek içsel bir seyire davet eder.