Metamorphosis

195,000 ₺ + KDV
  • 1-7 Gün Teslimat Süresi
  • %100 Müşteri Memnuniyeti
  • Güvenli ve Doğrulanmış Ödeme

Stil

Figüratif

Teknik

Tuval Üzeri Karışık Teknik

Eser Kodu

R-MB-001

Boyut

140 x 140 cm

Teknik: Tuval Üzeri Karışık Teknik

Melis Baçaru

1986 doğumlu sanatçı Melis Baçaru, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Klasik Sanat eğitimi aldı. Eğitimi boyunca farklı stüdyolarda ve kendi atölyesinde, özellikle vitray üzerinde yoğunlaşarak önemli çalışmalar gerçekleştirdi. Genç kuşak sanatçılara eğitmenlik yaparak, onların sanatsal potansiyellerini geliştirmelerine katkıda bulundu.

Mezun olduktan sonra odak noktasını çoğunlukla 1960'ların pop sanatına çeviren Baçaru, küreselleşen tüketim kültürüyle birlikte medya ve reklamın etkisiyle şekillenen algıları cam sanatıyla birleştirerek eleştirel bir bakış açısı sunuyor. Sanatında camın kırılgan yapısını kullanarak, görünür ile gerçeklik arasındaki ayrımı vurgulayarak, farklı perspektiflerden bakıldığında algıların nasıl değişebileceğini derinlemesine ifade etmek istiyor.

Baçaru'nun eserleri, camın metaforik anlamını kullanarak günümüzde her şeyin camla kaplı olduğu, vitrinleşmiş bir toplumda yaşadığımız ironisini ve eleştirisini taşıyor. Karma tekniği, cam ve boya kullanımını birleştirerek, eserlerine özgün bir tarz kazandırırken; Baçaru'nun sanatı, çağının çelişkilerini ve paradokslarını camın yansımasında buluşturuyor.