Melis Ragusin

16 Eser Artopol de bulunuyor

Sanatçı Hakkında


1979 yılında Türkiye'nin İzmir şehrinde doğdu, İzmir'deki Saint Joseph Lisesi'nden mezun oldu ve Baltimore, Maryland'deki Towson Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi okudu, ABD vatandaşı oldu.

Sanatsal kıvılcımı, çocuklarının resim yeteneğine sahip olduğunu gördüğünde alevlendi. Bu keşif, 2021 yılında onu online atölyeler aracılığıyla sanata dalmaya itti ve onu bir soyut karma medya sanatçısı haline getirdi. Yeteneklerini geliştirmek için sürekli bir çaba içinde olan sanatçı, yolculuğu boyunca öğrendiği çeşitli teknikleri kullanıyor.

Yaratıcı süreci, akrilik bir fırça darbesiyle başlayan ve kumaş, mürekkep veya modelleme pastası gibi çeşitli unsurları entegre ederek çok boyutlu etkiler yaratan bir hazine avına benziyor. Sık sık dijital manipülasyonu keşfeden sanatçı, dijital ve fiziksel unsurları birleştirerek tamamen yeni sanat eserleri yaratıyor. Olağanüstü yapay zeka üretimi sanat eserleri yaratmak için AI (Yapay Zeka) kullanıyor.

Dokular ve renkler, her biri kendi hikayesine sahip olan ve tuvali dönüştüren favori araçları olarak hizmet ediyor. Canlı ve yumuşak tonlarla deneyler yaparak, renklerin farklı dokularla nasıl etkileşime girdiğini ve görsel algının ötesinde daha derin duyumlar uyandırdığını keşfediyor.

Amacı, izleyicileri her katmanı ve dokuyu keşfetmeye davet eden, merak uyandıran ve onları sürükleyici bir deneyime çeken sanat eserleri yaratmaktır. Sürekli evrim geçiren bir sanatçı olarak sınırları zorlar, eskiyi yenisiyle, fizikseli dijitalle harmanlar ve sanata olan tutkusunu parlak bir şekilde sürdürür.

Sanatçının Eserleri