Artopol Galeri Contemporary İstanbul’da

09 Haziran 2022 / 17:20

Bu sene 15.’si gerçekleşecek Contemporary İstanbul, 2006 yılından bu yana, şehrin kültürel yapısına ciddi katkılar sağlıyor. Sanat üretimini ve sanatta sürekliliği destekleyen fuar, sanatçıların yaratıcılığı için bir zemin hazırlarken onların sanat piyasasında daha sağlam bir yer edinmesine yardımcı oluyor. Bu piyasanın içinde bulunanlara ve bulunmak isteyenlere güncelin takip edilebildiği ve yenilikçi bir alan yaratıyor. Böylece, Türkiye’nin en prestijli sanat etkinliklerinden biri olmayı da başarıyor.

Yıllardır büyük bir ilgiyle takip edilen Contemporary İstanbul, her yıl olduğu gibi bu sene de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleşiyor. Rumeli Salonları’nda yapılacak fuarda Türkiye’nin önde gelen galerilerinin stantları, solo sergiler ve çağdaş sanat performansları yer alıyor. Sanatçı günleriyle, aynı zamanda, koleksiyonerler ve sanatçılar arasındaki iletişim de arttırılıyor.

Pandemi önlemlerine uygun olarak düzenlenecek fuar, günümüz koşullarına ve ertelemelere rağmen sanatseverleri heyecanlandırmaya devam ediyor. Uzun zamandır ihtiyaç duyulan bir sanat molası vadeden Contemporary İstanbul, 1-2 Haziran ön izleme; 3-6 Haziran genel ziyaret günlerinde gezilebilir.

Çağdaş ve yeni nesil bir galeri olan Artopol Sanat Galerisi de, bu sene Contemporary İstanbul’a güçlü bir sanatçı kadrosuyla katılıyor. Birbirinden başarılı on dört sanatçının 30’dan fazla eserinin yer alacağı Artopol galeri standı, çarpıcı ve geniş seçkisiyle dikkat çekiyor. Bu seçkide resim, heykel gibi çeşitli teknik ve malzemelerden eserler, farklı tarzlara hitap ediyor.

Sanatçılarımız: Mahir Güven, Nilay Özenbay, Yiğit Yazıcı, Sultan Adler, Ferruh Karakaşlı, Esra Şatıroğlu, Raşit Altun, Cömert Doğru, Hatiş, Elifko, Hülya Sözer, Ece Gauer, Şerif Sümer, Eda Taşlı

Sergi sayfamızı görüntülemek için tıklayınız.