Yeni Nesi Galeri Artopol Step İstanbul'da

10 Haziran 2022 / 11:13
blog

Step İstanbul; sanatçı, sanat alıcısı/izleyicisi ve eser arasındaki esaslı bağları sağlamlaştırmak adına atılan bir "adım”. Güncel sanat dünyasının güncel konularından birini oluşturan ulaşılabilirlik için başlatılan bu sanat etkinliğinin altında, herkesin hayatına sanatı katabilme fikri yatıyor. Bu bağlamda onlarca galeri, yüzlerce eser özel etkinliklerle katılımcıları bekliyor.

Taksim 360’da gerçekleşecek fuar, ulaşılabilirliği ilk olarak şehrin kalbindeki konumuyla sağlıyor. Eserlerin fiyatları 500 ₺’den başlıyor ve en fazla 20.000 ₺’ye kadar çıkabiliyor. Böylesi bir fiyat politikasıyla sanata erişimin finansal eşiği de aşılmış oluyor. Ayrıca Step İstanbul, farklı sanatçı ve kurumları bir araya getirerek katılımcılara çeşitliğin olduğu, sanatla dolu bir ortam sunuyor.

Artopol Galeri olarak, Step İstanbul’a güçlü bir koleksiyonla katılıyoruz. Farklı tarzlara ve farklı bütçelere hitap eden eserlerle gelecek vadeden sanatçılara yer vererek, çağdaş sanatın çağdaş üreticilerini sizlerle buluşturacağız.

Kurumsal yapımızı diğer kurumlarla olan iş birlikleriyle destekleyerek online kimliğimizle de fuarda olacağız. Samsung ile yürüttüğümüz ortak çalışmayla Artopol’ün dijital yüzünü Step İstanbul bünyesine dahil ediyoruz. Böylece geleneksel galericilikten aldığımız gücü yeni nesil anlayışla birleştiriyoruz.

Artopol’ün katıldığı ilk fuar olacak olan Step İstanbul’da, galeride sağladığımız ödeme kolaylıkları yanında fuar fırsatlarıyla daha çok sanatsevere ulaşmayı diliyoruz. Genç ama güçlü bu sanat etkinliğine, genç ve güçlü bir galeri olarak sizleri de bekliyoruz.

Step İstanbul, 16-17 Kasım 2020’de ön izleme günlerinden sonra 18-22 Kasım 2020’de gerçekleşecektir.

Sanatçılarımız: Sultan Adler, Başak Avcı, Burcu Bulak, Murat Cimi, Yunus Çermik, Gülderen Depas, Merve Duman, Haticenur Ö. Fener, Tom Fellows, Bahri Genç, Alex Gross, Abdurrahim Güney, Gülcan Karadağ, Mehmet Kaya, Ömer Mirdemir, Nilay Özenbay, Furkan Payas, Şerif Sümer, Armağan Ulusoy, Selman Uzun, Yiğit Yazıcı, Esra Yıldırım, Sevtap Yılmaz, Akın Yükseler, Cavide Yükseler, Şafak Yükseler.