Ulaşılabilir Sanat

10 Haziran 2022 / 11:29
blog

Ulaşılabilir sanat; sanatçı, sanat alıcısı/izleyicisi ve eser arasındaki esaslı bağları sağlamlaştırmayı hedefler. Bu üç tarafın olabildiğince birbirine yakın olması ve erişilebilirliğin sorun olmaktan çıkması amaçlanır. Bu açıdan ulaşılabilirlik, uzun süredir sanat gündemini meşgul etmiştir. Bugün müzelerdeki halk günlerini, yıllar önce sanat eserlerinin müzelere kapatılmasına karşı çıkanlara borçluyuz örneğin. Sanat piyasasının diğer aktörleri de, kendi alanlarında çeşitli girişimlerde bulunmaya devam ediyor. Sanatın güncel meselelerinden biri haline gelen bu olgu, bizim galerimizin de çıkış noktasını oluşturuyor.

Artopol Sanat Galerisi olarak, ulaşılabilirliği birçok noktadan ele alarak çalışmaya başladık. İşin temelini oluşturan fiziki mekan açısından galeri alanımız dışında, online erişilebilirliğe de oldukça önem veriyoruz. Bu alanda ciddi yatırımlar yapıyoruz. Çünkü, hız ve teknoloji çağında yaşayan insanlar olarak, geleneksel galericiliğin yeterli olmayacağının bilincindeyiz. Örneğin iletişim araçlarından en üst seviyede faydalanıyoruz. Madem görüntülü arama gibi bir imkan var neden kullanmayalım, diyoruz. Aktif şekilde kullandığımız sosyal medya da, bu işin başka bir boyutunu oluşturuyor. Yani, ulaşılabilirliği, günlük hayatımızın bir parçası olan teknolojiyle güçlendiriyoruz. Ama elbette, geniş sanatçı ağımız ve çok sayıda eserimiz, bu yatırımlarımızın en güçlü yanı. Bu sayede, farklı tarzlara ve farklı bütçelere de hitap ediyoruz. Çünkü sanatın herkes için olduğunu düşünüyoruz.

Ayrıca, koleksiyonerin eserlere buluşmasından sonraki aşamada da ulaşılabilirliği sağlamak gerektiğine inanıyoruz. Çeşitli ödeme seçenekleriyle sağladığımız kolaylıklar dışında, eser tesliminde de Artopol güvencesi sunuyoruz. Fiziki veya maddi engellerin koleksiyonerle eser arasına girmesini istemiyoruz. Fakat bütün bunların dışında, ulaşılabilir sanat için çalışırken sanatın önemini bilerek hareket ediyoruz. Çünkü bu önemi kaybetmemek, sanatı var eden bağları, yani sanatı koruyabilmek en değerli şey.

Sanat Koleksiyonerliği yazımız da ilginizi çekebilir.

Artopol Sanat Galerisi ile Dünya Çapında Ulaşılabilir Sanat

Dünya çapında yaygınlık kazanan ulaşılabilir sanat kavramı, Artopol sanat ile ülkemizde de işlevsel bir konuma gelmektedir. Fiziki mekanın yanı sıra dijital ortamda da internet sitesi üzerinden 7/24 sanatseverlerle buluşmakta, sanatın lüks olduğuna dair algıları değiştirmek üzerine hareket etmektedir. Uzun yıllar boyunca oluşan sanatsal birikim üzerine inşa edilen Artopol, sahip olduğu vizyon ile dünya standartlarında hizmet vermektedir.

Ulaşılabilir Sanat ile Sanatın Zirvesine Yolculuk

Artopol ile sanatın zirvesine giden yolu daha kısa ve daha özel hale getirebilirsiniz. Sanatseverlerin huzuruna çıkan eserler, dünya çapında önem kazanmış üst düzey sanatçıların imzasını taşımaktadır. Sergilediğimiz tüm sanatçılar ve eserleri; sanat alanında uzmanlaşmış seçkin kişiler tarafından seçilmektedir. Sanat eleştirmenleri, koleksiyoner ve akademisyenlerin akademik ve estetik görüşleri titizlik ile irdelenmektedir. Ayrıca eserlerin özgün, modern ve güncel olmasına özen gösterilmektedir. Beğeninize sunduğumuz tüm eserler, Artopol Sanat Galerisi’nde fiziki olarak da ziyaret edilebilmektedir. Bu sayede, hem fiziki hem de online platform üzerinde, en iyi sanat deneyimini yaşamanın ve yaşatmanın gururunu yaşarken, farkımızı da belirgin hale getiriyoruz.

Herkese Aynı Mesafede Evrensel Bir Sanat Dünyası

7’den 70’e tüm sanatseverlere aynı mesafede olan online sanat galerimiz, ortak ve evrensel bir dünyanın temellerini atıyor. Birçok farklı sanat disiplinine sahip eser bir araya geliyor, bambaşka bir dünyanın kapısını aralamayı başarıyor. Böylece hem sanat hem de sanatçının değeri artmakta, tüm maddi algılardan uzakta ayrı bir sanat iklimi oluşturulmaktadır. Bu özel süreçte sanatseverlere ve sanatçılara destek olunmakta, özel olarak danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.

Farklı Disiplinler ile Rengarenk Bir Sanat İklimi

Artopol Sanat Galerisi ile sanatın birçok halini aynı anda gözlemleyebilir, farklı bakış açıları kazanabilirsiniz. Edineceğiniz farklı izlenimler, size yeni ilhamların kapısını aralayacaktır. Sanatın en nitelikli halini bünyesinde biriktirmeyi amaçlayan Artopol, onlarca sanatçının eserine ev sahipliği yapmaktadır. İlgi alanınıza göre farklı tekniklerin kullanıldığı eserleri, internet sitemiz üzerinden oldukça kolay bir şekilde inceleyebilirsiniz. Yine aynı zamanda eserde kullanılan temalar da ayrı ayrı kategorize edilmektedir. Siz de bu sanat galerisi ile 3D, figüratif, hiperrealist, natürmort, peyzaj, pop art, pop minyatür, portre, soyut, sürrealist gibi temalara sahip birçok eseri istediğiniz an fiziki ve sanal olarak inceleyebilirsiniz. Kullanılan bazı teknikleri ise genel olarak şu şekilde sıralayabiliriz;

 • 3 Özel Litograf Baskı
 • Akrilik
 • Alüminyum Üzeri Oto Boyası
 • Board Üzerine Akrilik
 • C Print Diasec
 • Cam Elyaf Krom Kaplama
 • Çelik ve Bakır Tel
 • Yağlı Boya
 • Seramik
 • Epoksi Reçine
 • Ihlamur Ağacı, Akrilik
 • Pleksi Üzeri Porselen ve Çelik
 • Porselen vb.

Yukarıda bazı örneklerini sıraladığımız üzere sanat galerimizde kırk üzeri teknik ve onlarca sanat, aynı bahçede meyve vermektedir. Her zevke ve anlayışa hitap eden bu çeşitlilik, toplumun her kesiminden insanı sanatın büyülü dünyasına çekmektedir. Bu sayede daha entelektüel bir neslin yetişmesine katkı sunulmakta, toplumun sanat ile şekillenmesine destek olunmaktadır. Sanata ve sanatçıya verilen bu değer, galerimiz bünyesinde sergilenen eserlerin sayısını da büyük oranda arttırmıştır. Kolay ulaşılabilir olma gayesi ile online olarak internet sitemizin kataloğunda yer almakta, tüm eserler ziyaretçilerimizin beğenisine sunulmaktadır.

Online Sanat Galerisi Nedir? yazımız da ilginizi çekebilir.

Artopol Sanat Galerisi ile Güven Dolu Bir Sanat Deneyimi

Sanatla ilgilenmenin verdiği estetik zevki pürüzsüz bir şekilde deneyimlemek için kendinizi güvende hissetmeniz gerekir. Artopol Sanat Galerisi sayesinde ekonomik durumunuz ya da sanat anlayışınız ne olursa olsun, sanattan başka bir şey düşünmenize gerek kalmıyor. Bünyemizde sanatını sergileyen sanatçıların ve sanatseverlerin hakkını güvence altına alıyor, her iki taraf için de kabul edilir bir fiyatlandırma politikası izliyoruz. Öncelikle uzman kişiler tarafından hassasiyetle incelenen eserin fiyatı belirleniyor. Süreç boyunca eşitlik ve tarafsızlık ilkesi gözetilmekte, tüm sanatçılara aynı mesafe ile yaklaşılmaktadır. Bu sayede online sitemiz aracılığı ile bize ulaşan alıcılarımız da Artopol Sanat Galerisi ile sağlam bir güven bağı oluşturmaktadır. Siz de sanata kolay ve hızlı yoldan ulaşmanın keyfini yaşamak istiyorsanız istediğiniz sanat koleksiyonumuzu inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda çalışma saatlerimiz içerisinde sanat danışmanlarımıza da ulaşmanız mümkün olmaktadır. Eseri satın almadan önce istediğiniz her konuda bizimle iletişime geçerek hızlı destek alabilirsiniz. Çağın gelişmiş standartlarına uygun olarak oluşturduğumuz sistem sayesinde güvenli bir şekilde sipariş verebilirsiniz.

Sanatı Ulaşılabilir Hale Getiren Artopol Sanat Galerisi İmkanları

Artopol Sanat Galerisi ile sanat, lüks vitrinlerde sergilenen servet olmaktan çıkarak, toplumu güzelleştiren bir güç haline geliyor. Sunulan uygun fiyatlar, taksit ile ödeme seçenekleri ve online sitemiz aracılığı ile istenilen her an sipariş verme imkanı, orijinal eserler ve onlarca sanatçı ile aranızda köprü oluşturuyor. Üstelik satın aldığınız tüm eserleri fiziki galerimizde de inceleyebilirsiniz. Herhangi bir tahribat ya da orijinalliğini kaybetme durumu olmadığı sürece 14 gün içinde kolay iade gerçekleştirebilirsiniz. Satın almak istediğiniz eser ile ilgili daha detaylı bilgiye sahip olmak isterseniz mail ya da telefon yoluyla bize ulaşabilirsiniz. Bu adım, sanata giden yolunuzu daha kısa ve güvenli hale getirecektir. Detaylı bilgi ve sanat tecrübesi ile size hizmet sunacak olan profesyonel sanat danışmanlarımız, eser ile ilgili aklınızda olan sorulara yanıt bulmanızı sağlayacaktır.

Yazan: Zeynep Dikmen